MOXO kaç yaşa yapılır?

MOXO- d-CPT; 6-12 yaş arası çocuklar ve 13- 60 yaş arası yetişkinler için geliştirilmiştir.

MOXO Dikkat Ölçme Testi Nedir?

MOXO dikkat ölçme testi çocuklar ve  yetişkinler için geliştirilmiş (Attention-Deficit Hyperactivity Disorder) Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu tanısına yardımcı olan , bilgisayar üzerinden yapılan görsel ve işitsel çeldiricilerin olduğu “online” dikkat ölçme testidir .MOXO, dikkat eksikliği , zamanlama, dürtüsellik ve hiperaktivitenin objektif olarak ölçülmesini sağlayan bir testtir.

Moxo Dikkat Testi, Dikkat, Zamanlama, Dürtüsellik ve Hiperaktivite performansını ölçen, uzmanlar tarafından uygulanan, görüş ve duygu içermeyen, online bir testtir.

MOXO güvenilir mi?

Moxo Dikkat testi güvenilir mi?

“Dünya genelinde tanı amaçlı en son teknoloji kullanılarak geliştirilen ve %90 güvenilirlik oranına sahip olan ‘Dikkat Performans Test: Moxo’, artık Amerika, İngiltere, Almanya, Hollanda, İspanya gibi yaklaşık 20 ülkede kullanılmaktadır. Türkiye’de de son zamanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Üç yıl içerisinde dünya çapında yaklaşık 200 bin Moxo testi gerçekleştirilmiştir. Bu test, dikkat performansının değerlendirilmesinde önemli bir araç haline gelmiştir.”

MOXO, Dikkat, Zamanlama, Dürtüsellik ve Hiperaktivite performans düzeylerinin ölçümünde oldukça etkili bulunmuştur; fakat testin hızla artmış olan popülaritesi, MOXO’da bulunan eşsiz Çeldirici Sistemi’nden kaynaklanmaktadır.

Basit görünen bir MOXO görevine odaklanabilmek için, bireyin aynı günlük hayatta yapması gerektiği gibi, testte bulunan görsel ve işitsel çeldiricileri görmezden gelmesi gerekmektedir. Birey; bunu başarabilmek için çeldiricilerin aktif inhibisyonunu sağlamak zorunda bulunmakta, bu da testi çok daha zorlayıcı ve testin belirleyici niteliklerini de bir o kadar ileri düzeye getirmektedir.

Samsun Moxo Testi Samsun Psikolog/Psikolojik Danışmanlarımızca Samsun Psikolojik Danışmanlık Merkezimizde uygulanmaktadır.

MOXO dikkat testi ücreti ne kadar?

MOXO dikkat testi ücretli mi?
Moxo Dikkat testi maalesef sgk tarafından karşılanmamaktadır. Samsun Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak uygun fiyatlarla danışanlarımıza bu hizmeti sağlanmaktayız. Detaylı bilgi ve Samsun Moxo Dikkat Testi randevusu oluşturmak için bize ulaşın. 0551 630 85 53